PROVOZ POZASTAVEN. NELZE OBJEDNÁVAT..

Objednej si novinky a
ZÍSKEJ OKAMŽITOU SLEVU 5% !!

Kategorie

Magazín

Informace

Vybíráme botičky pro naše dětičky

Jasné pravidlo při kupování botiček pro naše děti: Čím kvalitnější tím lepší. To by mělo být jasné všem rodičům. Nepadnoucí a nekvalitní botičky mohou pro dětskou nožku představovat velké zlo. Především v budoucnosti, kdy estetické i zdravotní problémy, způsobené nošením nevhodné obuvi, doslova znepříjemní vašim ratolestem život. A to bychom přece nechtěli, že? Obzvlášť když tomu lze zabránit tím, že budeme zodpovědně vybírat obuv pro naše malinké i větší děti. Toho, na co by si měl každý rodič dát pozor při koupi botiček pro svého potomka, je mnoho. Připomeňme si ty nejdůležitější zásady, na které by maminky a tatínkové neměli zapomenout, pokud chtějí, aby se nožka jejich dítěti správně rozvíjela.

 


velikost – dětské botky musí zkrátka perfektně padnout. Nenechte se ovlivnit "zaručenými" a "smysluplnými" radami, které stále ještě můžete slýchat: – "no my mu kupujeme boty o 3 čísla větší, aby mu déle vydržely, však ta noha mu teď tak rychle roste" - krajně nezodpovědné a vysoce nebezpečné.

Pokud je bota menší nebo větší, může dojít k nenapravitelným deformitám chodidel. U zkoušení velikosti boty vašeho děťátka může nastat problém, že někdy ani nepoznají, zda jim bota sedí. Je to způsobeno tím, že děti mají sníženou citlivost ve špičkách chodidel, proto to vlastně ani cítit nemohou. Správnou velikost nohy zjistíme nejlépe a nejsnadněji přeměřením chodidel. Chodidlo měříme od špičky nejdelšího prstu až po oblouk paty. Potom ještě připočteme 10 – 15 mm, to je takzvaný nadměrek neboli rezerva. Stejně jako délku nohy, sledujeme i její šířku. Ideálním řešením je položit nožičku na papír a jednoduše ji obkreslit. Doporučujeme obkreslit a přeměřit obě nožky, protože každá nožka může být jiná a na druhou stranu je to i forma kontroly, kdyby se nám náhodou dítě při měření nepozorovaně pohnulo.


podle věku – mimikům stačí capáčky. Jejich funkce je spíš estetická, popřípadě termoregulační. Široká nabídka kvalitních capáčků zde. První krůčky by potom měly děti dělat v kvalitních a lehkých botách, ideálně kotníčkových a uzavřených. Starší děti už potom mají větší výběr botiček a navíc nám do toho, jaké jim pořídíme boty, začínají "povídat". Vždy by ale měl zvítězit zdravý rozum a zejména boty na každodenní nošení či sport by měly být především kvalitní a zdravotně nezávadné. Toto téma můžete rozebrat s ostatními maminkami na našem fóru.


zimní botky – základním pravidlem je voděodolnost a lehkost. Ve sněhu se botičky rychle promočí, nasáknou vodu a ztěžknou. Nestane se to jedině tehdy, pokud jsou vyrobené z vhodného materiálu, který je k tomu určen. Pozor: u zimních bot počítejte s velikostní rezervou na teplé ponožky!


ortopedické boty a vložky – jsou k dostání od malinkých velikostí, jsou vhodné pro děti již od jejich prvních krůčků. Boty na běžné každodenní nošení musí být kvalitní a nejlépe ortopedické. Dejte si záležet i na botách určených ke sportování. Botičky, které dítě nosí výjimečně, můžeme vybavit  kvalitními ortopedickými vložkami. Váš pediatr či ortoped vás určitě upozorní v případě, že by pro vaše dítko byla taková obuv nutná. Jejich pokyny se vyplácí dodržovat.


Hodně rodičů zapomíná v dnešní době i na fakt, že botky pro jejich dítko by měly být nové. Jde o to, že každá nožka má svůj specifický tvar a styl chůze. Tím, že dítě bude chodit v botách, které už před ním zformovala nožka jiného dítěte, můžeme způsobit řadu estetických a bolestivých problémů, protože se prakticky snažíme jít proti přirozenému formování nohy. Změny se navíc projeví až později, v pubertě či dospělosti, kdy už náprava deformované nohy je prakticky nereálná. Ušetřeme toho naše děti a snažme se jim dopřát nové a kvalitní botičky už od prvních krůčků.